Biokúpaliska pre mestá a dediny - Bioextrem

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Biokúpaliska pre mestá a dediny

Nové biokúpalisko v Levočskej doline, ktoré sme zrealizovali, tiež prispeje k rekreovaniu ľudí z okolia Levoče. Súčasťou biokúpaliska je aj športový chytací rybník na pstruhy, kde si môžu rekreanti zachytať a ugrilovať pstruhy.

Rybník na chytanie pstruhov.

Naším zámerom je rekonštruovať staré a nefunkčné mestské a iné kúpaliská na kúpacie biotopy. Kúpací biotop je na Slovensku pomerne málo rozvinutý aj napriek tomu, že prináša množstvo výhod. Medzi najhlavnejšie patria nízke investičné a prevádzkové náklady. Nemalým prínosom je zníženie alergénneho tlaku na organizmus človeka.

Základnou vlastnoťou kúpacích bazénov je vyvážený prírodný systém, ktorý používa biologické funkcie rastlín k prirodzenému čisteniu vody bez pridávania chemických a dezinfekčných prípravkov. Kúpací biotop sa spravidla skladá z troch častí. Plytká časť slúži pre deti s hlbkou vody 40 cm. Časť pre neplavcov je hlboká zhruba 1 m a časť pre plavcov až do 3 m. Filtračné zóny sa umiestňujú mimo kúpajúcu časť a sú vysadené množstvom rastlín.
Cez tieto rastliny gravitačne preteká voda a vracia sa naspäť do kúpacej časti. Ostatné filtračné zóny sú plytké, osadené substrátmi.

Prvý kúpací biotop na Slovensku je na Sninských rybníkoch pri meste Snina.
Je typickým príkladom rekonštrukcie starých kúpalísk. Od jari roku 2011 bude v používaní širokej verejnosti.

 
Created by Grafitek.sk s.r.o.

Zásady spracovania a ochrany osobných údajov | Zásady spracovania súborov cookie

Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky